XIX Rahvusvaheline noorfiloloogide konverents

15.02.2018, kell 11:00 – 17.02.18 17:00

Tallinna Ülikool, ruum M-218

15.- 17. veebruaril toimub humanitaarteaduste instituudi Vene ja Ida-Euroopa uuringute akadeemilise suuna korraldatav XIX Rahvusvaheline noorfiloloogide konverents.

Konverentsil esinevad ettekannetega tudengid, magistrandid, doktorandid ja aspirandid Eestist, Venemaalt, Poolast, Hiinast, Leedust jm.

Ettekanded keskenduvad võrdlevale kirjandusteadusele, vene ja slaavi kirjanduse ajaloole, kultuurile, poeetikale ja lingvistikale.

Konverentsil toimuvad külalislektorite loengud. Selle aasta konverentsi külalisteks on Helsingi Ülikooli dotsent Gennadi Obatnin ja Venemaa Rahvaste Sõpruse Ülikooli lektor Maria Alimova. Töö jätkub kahes sektsioonis: kirjanduse ja keeleteaduse omas.

Konverentsile on oodatud kõik vene ja maailmakirjanduse ning slaavi keelte huvilised; osalemine on kõigile tasuta.

Korraldab Tallinna ülikooli humanitaarteaduste instituudi Vene ja Ida-Euroopa uuringute akadeemiline suund, toetavad Kultuuriteaduste ja kunstide doktorikool (ASTRA projekt TLÜ TEE- Tallinna Ülikool kui targa eluviisi eestvedaja), Tallinna Ülikool ja TLÜ Üliõpilaskond.