Loeng-etendus “Sisenemine sisenemisse” ja ümarlaud

Kultuuriteaduste ja kunstide doktorikool (KTKDK/ EMTA) korraldab 09. novembril 2018 kell 12.30 oma doktorantidele ja nende juhendajatele loeng-etenduse “Sisenemine sisenemisse” (autorid ja etendajad Henri Hütt, Veiko Tubin). Etendusele järgneb kell 14.20 ümarlaud ja diskussioon ainult doktorikooli liikmetele (doktorantidele ja nende juhendajatele) ja registreeritud magistrantidele, seostades lavastuse temaatika muusikapsühholoogia, semiootika ja teatriajalooga. Ümarlauas osalevad dramaturg Sven Karja, EMTA õppejõud prof Jaan Ross, juhtivteadur Allan Vurma, filosoofiadoktor Kaire Maimets jt.

Etendusele on vaba sissepääs kõigile registreeritud huvilistele. Registreerimine on avatud kuni 06. novembrini e-vormi kaudu.

Ajakava:

12:30–14.00, Kammersaal C-405

Loeng-etendus “Sisenemine sisenemisse”

14:00–14.20, A202

Kohvipaus (ainult registreeritud doktorikooli liikmetele, nende juhendajatele ja magistrantidele)

14.20–17.30, A202

Ümarlaud ja diskussioon (ainult registreeritud doktorikooli liikmetele, nende juhendajatele ja magistrantidele)

Doktorikooli liikmed, kes osalevad aktiivselt üritusel ja kirjutavad 16. novembriks essee ca 6000 tr (2-3 lk), saavad selle eest 1 ainepunkti (EMTA Täienduskoolituskeskus).

Lühidalt etendusest “Sisenemine sisenemisse”:

Henri Hütt ja Veiko Tubin on toonud lavale loeng-etenduse “Sisenemine sisenemisse”, kus räägivad teatrite publikukutsungitest.

“Sisenemine sisenemisse” keskendub reaalse elu ning kujundatud situatsiooni vahelisele häälestamisele. Heliline märguanne, mis reeglina tähistab etenduseks valmisolekut ning on signaal saali kogunemiseks, saab antud lavastuses keskseks tegelaseks.Lisaks erinevate kutsungite kuulamisele ja info kuvamisele, leiavad lavaruumis aset ka analüütilised mõtestavad protsessid.

Eesti on võrreldes ülejäänud Euroopaga väga unikaalne publiku heliliste kutsungite poolest. Vanemuise teatri poolt alguse saanud traditsioon (mis tähistas eelmisel aastal maja publikukutsungi juubelit) on sütitanud kõiki teatreid disainitud signaalile tähelepanu pöörama, sest üleminek elust kunsti kogemusse on samm lähemale identiteedi terviklikuma tajumise võimalusele. “Sisenemine sisenemisse” kui vaataja ning vaatemängu kohtumise valmisolek.

Autor, lavastaja, etendaja: Henri Hütt
Lavastaja, etendaja: Veiko Tubin
Kunstnik, disain: Jaan Evart
Tehniline tugi: Henry Kasch
Kaasproduktsioon: Kanuti Gildi SAAL
Koostööpartner: Eesti Teatri Agentuur

Rohkem infot loeng-etenduse kohta: https://saal.ee/et/performance/5429

Üritust rahastatakse Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi eelarvest (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ASTRA projekt EMTASTRA, 2014-2020.4.01.16-0043).

Koordinaator: Aleksandra Dolgopolova, doktorikool@ema.edu.ee