Loengusari RUUM: Kaido Ole

Loengusari “RUUM”

Oktoober 2017 – mai 2018, kord kuus, kl 12.00–15.30

Korraldajad: EMTA lavakunstikool, Kultuuriteaduste ja kunstide doktorikool

EMTA lavakunstikooli valge saal, Toom-Kooli 4, Tallinn

Lavakunstikooli doktoriõppes algatatud loomingulise uurimisprojekti “Ruumi loomise strateegiad kaasaegses teatris” raames toimub õppeaasta 2017/18 jooksul kord kuus üheksast loengust koosnev sari “RUUM”, kus tunnustatud tegijad erinevatelt loomealadelt avavad oma loomingulise suhte ruumiga. Lektorid kõnelevad oma loomingust, hoides fookuses ruumi mõju. Sarjas esinevad filmirežissöörid Martti Helde ja Tanel Toom, lavastuskunstnik Liina Unt, maalikunstnik Kaido Ole, postdramaatiline dramaturg Marion Jõepera, füüsilise ja objektiteatri tehnikaid rakendav lavastaja Izumi AshizawaJaapanist, Euroopa kaasaegse teatri juhtiva trupi Rimini Protokolli dramaturg Imanuel Schipper Saksamaalt ja meetodinäitlemise õpetaja Mihaela Mihut USAst.

Sügissemestri loengute ajakava:

L 14. oktoober: Martti Helde (läbi)

L 11. november: Kaido Ole

L 9. detsember: Tanel Toom

P 14. jaanuar: Izumi Ashizawa (inglise keeles)

 

Kaido Ole tutvustab oma loengut järgnevalt:

Kaido Ole: “Selleks vestluseks nõusolekut andes tõdesin endalegi veidi ootamatult, et ruum on erineval moel läbi mu elu üht olulisemat rolli mänginud, ning läbi selle mōiste saaksin peaaegu kõik tähtsa endale ära rääkida või seletada. Vähemalt püüda seletada. Viimasel ajal on asi heas mõttes aga veel eriti hulluks läinud ja see „ruumilisus“ on omandanud mingi täiesti kummastava mõõtme, millest ma ei oskagi veel piinlikust tundmata rääkida. Nagu mingi uus mõistmine, milleks pole veel õigeid sõnu. Aga ma arvan, et kõike seda ongi hea koos arutada.”

Loengusarjast on osa võtma oodatud kõik doktorikooli doktorandid, nende juhendajad ja õppejõud, samuti magistrandid ja bakalaureuseõppe tudengid.

Osalejatel palume registreeruda loengule e-vormi kaudu hiljemalt 9. novembriks.

 

Kursusel osalemise eest on võimalik saada ainepunkte. Osaleda tuleb vähemalt seitsmel loengul üheksast.

1 EAP – loengutes osalemine.

3 EAP – loengutes osalemine ja lõpuessee kirjutamine. Essees analüüsitakse loengukursusel kuuldut läbi oma loomingulise või teadustegevuse prisma. Essee maht 12 000 – 15 000 täheruumi.

Lisainfo:

EMTA lavakunstikooli doktoriõppe koordinaator Madli Pesti madli.pesti@gmail.com

KTKDK doktorikooli koordinaator Aleksandra Dolgopolova doktorikool@ema.edu.ee

Loengusarja toimumist toetab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ASTRA projekt EMTASTRA).

Tagasi