Loengusari RUUM: kadrinoormets

Oktoober 2017 – mai 2018, kord kuus, kl 12.00–15.30

Korraldajad: EMTA lavakunstikool, Kultuuriteaduste ja kunstide doktorikool

EMTA lavakunstikooli valge saal, Toom-Kooli 4, Tallinn

Lavakunstikooli doktoriõppes algatatud loomingulise uurimisprojekti “Ruumi loomise strateegiad kaasaegses teatris” raames toimub õppeaasta 2017/18 jooksul kord kuus seitsmest loengust koosnev sari “RUUM”, kus tunnustatud tegijad erinevatelt loomealadelt avavad oma loomingulise suhte ruumiga. Lektorid kõnelevad oma loomingust, hoides fookuses ruumi mõju. Sarjas esinevad filmirežissöörid Martti Helde ja Tanel Toom, maalikunstnik Kaido Ole, etenduskunstnik kadrinoormets, lavastuskunstnik Liina Unt, füüsilise ja objektiteatri tehnikaid rakendav lavastaja Izumi Ashizawa Jaapanist ja Euroopa kaasaegse teatri juhtiva trupi Rimini Protokolli dramaturg Imanuel Schipper Saksamaalt.

Kevadsemestri loengute ajakava:

P 14. jaanuar: Izumi Ashizawa (loeng on toimunud)

P 11. veebruar: kadrinoormets

P 11. märts: Liina Unt

P 25. märts: Imanuel Schipper (dramaturg, Rimini Protokoll, Saksamaa)

EELTEADE: Loengusari lõpeb 4.-5. maini toimuva rahvusvahelise konverentsiga.

 

kadrinoormets tutvustab oma loengut järgnevalt:

ISESEISVAD RUUMID

kui kassi kodus pole, on hiirtel pidu. kui ruumile on kassiks inimene, siis milline on see pidu, kus ruumil kassi kodus pole. mida teevad ruumid, kui meid kohal ei ole. mida teevad hooned, kui inimesi sees ei ole. mida teevad kirikud, poed, kauplused ja teatrid. milline näeb välja ruumi oma pidu, ruumi oma olek. mis on ruumi enda funktsioon. teame, et kui ehitatakse, siis

 

Loengusarjast on osa võtma oodatud kõik doktorikooli doktorandid, nende juhendajad ja õppejõud, samuti magistrandid ja bakalaureuseõppe tudengid.

Osalejatel palume registreeruda Kadri Noormetsa loengule e-vormi kaudu hiljemalt neljapäevaks, 08. veebruariks.

Kursusel osalemise eest on võimalik saada ainepunkte. Osaleda tuleb vähemalt kuuel loengul seitsmest.

1 EAP – loengutes osalemine.

3 EAP – loengutes osalemine ja lõpuessee kirjutamine. Essees analüüsitakse loengukursusel kuuldut läbi oma loomingulise või teadustegevuse prisma. Essee maht 12 000 – 15 000 täheruumi.

Lisainfo: EMTA lavakunstikooli doktoriõppe koordinaator Madli Pesti madli.pesti@gmail.com, KTKDK doktorikooli koordinaator Aleksandra Dolgopolova doktorikool@ema.edu.ee.

Loengusarja toimumist toetab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ASTRA projekt EMTASTRA).

Tagasi