Loengusari RUUM: Izumi Ashizawa (inglise keeles/ in English)

Loengusari “RUUM”

Oktoober 2017 – mai 2018, kord kuus, kl 12.00–15.30

1–3 EAP
Korraldajad: EMTA lavakunstikool, Kultuuriteaduste ja kunstide doktorikool
Toimumiskoht: EMTA lavakunstikooli valge saal, Toom-Kooli 4, Tallinn

Lavakunstikooli doktoriõppes algatatud loomingulise uurimisprojekti “Ruumi loomise strateegiad kaasaegses teatris” raames toimub õppeaasta 2017/18 jooksul kord kuus seitsmest loengust koosnev sari “RUUM”, kus tunnustatud tegijad erinevatelt loomealadelt avavad oma loomingulise suhte ruumiga. Lektorid kõnelevad oma loomingust, hoides fookuses ruumi mõju. Sarjas esinevad filmirežissöörid Martti Helde ja Tanel Toom, maalikunstnik Kaido Ole, etenduskunstnik Kadri Noormets, lavastuskunstnik Liina Unt, füüsilise ja objektiteatri tehnikaid rakendav lavastaja Izumi Ashizawa Jaapanist ja Euroopa kaasaegse teatri juhtiva trupi Rimini Protokolli dramaturg Imanuel Schipper Saksamaalt.

Loengute ajakava:
P 14. jaanuar: Izumi Ashizawa (inglise keeles/ in English)

P 11. veebruar: Kadri Noormets

P 11. märts: Liina Unt

P 25. märts: Imanuel Schipper (dramaturg, Rimini Protokoll, Saksamaa)

EELTEADE: Loengusari lõpeb 4.-5. maini toimuva rahvusvahelise konverentsiga.

Jaapani lavastaja Izumi Ashizawa õpetab New Yorgi ülikoolis lavastamist. Ta töötab rühmaloome meetodil ja kasutab pärimuslikku ainest. Ta jutustab teatris lugusid füüsilise eneseväljenduse, nukkude ja esemete abil. Tema õpetus põhineb jaapani füüsiliste etenduskunstide liikumistehnikal. 26. jaanuaril 2018 esietendub Eesti Draamateatri väikeses saalis Izumi Ashizawa lavastus “Väike jumalanna”, kus teevad kaasa EMTA lavakunstikooli füüsilise teatri magistrandid ja kaasaegse improvisatsiooni magistrandid.

Vt lisaks:

www.draamateater.ee/vaeike-jumalanna

lavakas.ee/index.php?sisu=0&mida=832

www.izumiashizawa.com/

14. jaanuaril toimuval “RUUMi” loengul avab lavastaja Ashizawa oma loomingulise suhte ruumi.

Loengusarjast on osa võtma oodatud kõik doktorikooli doktorandid, nende juhendajad ja õppejõud, samuti magistrandid ja bakalaureuseõppe tudengid.

Osalejatel palume registreeruda loengule e-vormi kaudu hiljemalt neljapäevaks, 11. jaanuariks.

Kursusel osalemise eest on võimalik saada ainepunkte. Osaleda tuleb vähemalt kuuel loengul seitsmest.

1 EAP – loengutes osalemine.

3 EAP – loengutes osalemine ja lõpuessee kirjutamine. Essees analüüsitakse loengukursusel kuuldut läbi oma loomingulise või teadustegevuse prisma. Essee maht 12 000 – 15 000 täheruumi.

Lisainfo: EMTA lavakunstikooli doktoriõppe koordinaator Madli Pesti madli.pesti@gmail.com KTKDK doktorikooli koordinaator Aleksandra Dolgopolova doktorikool@ema.edu.ee

Vaata ka kodulehte ktkdk.edu.ee

Loengusarja toimumist toetab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ASTRA projekt EMTASTRA).