Kõnetehnika ja veenvus

Kutsume kõiki Tartu Ülikooli KFSDK ja KTKDK doktorante esinemiskoolitusele, mis toimub 25. mail 2017 Tartu Ülikoolis (Jakobi 2-114). Koolitust viib läbi Martin Veinmann.

Registreerimine veebivormi kaudu on avatud: 2.05.-17.05.2017
Registeerimise kinnituskiri saadetakse hiljemalt 19.05.2017.

Koolituse teemad:

Esinemise ettevalmistamine
Avalike kõnede ettevalmistamine, kõnede ülesehitus, sissejuhatusest lõppsõnani

Kõneleja töö iseendaga
Avalikuks esinemiseks valmistumine – millele keskenduda? Kuidas ennast ette valmistada? Kõneleja füüsiline ja psüühiline enesetunne. Kuidas mõjutab keha asend avalikku esinemist? Toetuspunkt ja pinged, õige hingamine. Kõne psühholoogiline ettevalmistus. Kuidas vabandeda krampidest ja jõuda enesekindluseni? Antakse kaasa soovitusi ja võtteid, mida kasutada enne esinemist.

Mõtte edastamine
Kuidas väljendada ennast selgelt ja mõjusalt? Kõne psühholoogia ja tehnika. Kuidas kõnet liigendada? Olulised ja ebaolulised osad, loogiline ja psühholoogiline rõhk. Mis takistab kõnet ja kuidas takistustest üle saada? Tundmatu teksti esitamine. Kirjapandud kõne ettekandmine. Kuidas jääda enda planeeritud ettekande sõnumi juurde, mitte lasta keskkonnal ennast rajalt kõrvale juhtida?

Kuulaja usalduse võitmine
Kuidas võita ja hoida tähelepanu? Suhtlus kuulajatega. Kuidas saavutada kontakt? Kõne mõjuvus. Kuidas esineda sundimatult ja usutavalt? Kuulamine ja kuulmine. Mis inimesi mõjutab? Mõistmine ja mõjumine. Kuidas panna kuulaja kujutlus tööle? Loogika, emotsioon, lugu, metafoor. Kuulaja usalduse võitmine.

Ajakava:

9:45-10:00 Saabumine ja hommikukohv
10:00-11:30 Koolitus
11:30-11:45 Kohvipaus
11:45-13:15 Koolitus
13:15-14:00 Lõuna
14:00-15:30 Koolitus
15:30-15:45 Kohvipaus
15:45-17.00 Koolitus

Koolitusel osalejate piirarv on 15. Koolitusel on ka ootejärjekord juhuks, kui kohti vabaneb. Seepärast palume kõigil registreerujatel korraldajaid KINDLASTI teavitada, kui te üritusel siiski osaleda ei saa.

Analoogset koolitust on plaanis korraldada ka edaspidi, esmajärjekorras pakume osalemise võimalust nendele, kes seekord ootejärjekorda jäävad.
Koolitaja Martin Veinmann on Eesti Draamateatri näitleja ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Kõrgema Lavakunstikooli dotsent. 1972. aastast, mil Veinmann lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi lavakunstikateedri V lennu, töötab ta näitlejana Eesti Draamateatris. Teatri kõrvalt on ta esinenud hulgas filmides, telelavastustes ning seriaalides. 1990. aastast õpetab Veinmann lavakõnet EMTA Kõrgemas Lavakunstikoolis, 2001. aastast esinemisoskusi koolitajana eri firmades. Martin Veinmann on pidanud üle 400 kõnekoolituse avalikus ja erasektoris. 2001. aastal ilmus tema raamat kõnest ja kõnetehnikast „Vajadus olla mõistetav“ (kordustrükk 2006).

Küsimuste korral palun kirjutada doktorikoolid@ut.ee või helistada 737 6535.

Ürituse toimumist finantseerib Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond (Tartu Ülikooli ASTRA projekt PER ASPERA).