Doktorikooli seminaripäev “Humour 101”

Tallinna Ülikool

25. juuni 2018

Kuni 80 osalejat (20 x 4 töötuba)

Kultuuriteaduste ja kunstide doktorikool korraldab 25. juunil 2018 kraadiõppuritele ja noorteadlastele mõeldud huumoriuurimise-teemalise seminaripäeva.

Seminaripäev, mis eelneb rahvusvahelisele ISHS (International Society for Humor Studies) konverentsile Tallinna Ülikoolis (26.-29. Juuni 2018), toob huviliste ette tunnustatud teadlased. Loengutes ja töötubades saate teada:

• Milline on huumoriuurimise transdisiplinaarne mudel ja kuidas seda kasutada (Jessica Milner-Davis ja Jennifer Hofmann; “Experiencing Humour: A Conceptual Model of an Interpersonal Transaction”)
  • Mis teeb narratiivi naljakaks (Wladyslaw Chlopicki; “Humour in narratives – from the word to the text and back”)
  • Kuidas püstitada hüpoteese halvustava huumori toimemehhanismide kohta (Tom Ford; “Social Psychology of Humour in Intergroup Settings: Applications to Political Humour”)
  • Milliseid sümboolseid ja sotsiaalseid piire püstitab ja lõhub huumor (Giselinde Kuipers; “Humour and Social Boundaries: Studying Humour From a Social Science Perspective”)

Lisainfot doktorikooli seminaripäeva programmi, esinejate kohta saab aadressilt https://www.folklore.ee/ishs2018/doctoral-seminar/

Doktorantidel on osalemine tasuta ja majutus- ja lähetuskulud, toitlustuse hüvitab doktorikool.

Registreerimise tähtaeg 1. mai 2018. Registreeri siin

Üritust finantseerib Tallinna Ülikooli ASTRA projekt – TU TEE Tallinna Ülikool kui targa eluviisi eestvedaja (Euroopa Liit, Euroopa regionaalarengufond).