Seminar „Kuidas meist said protestandid: reformatsioonikultuuri levik Eestis“

„Kuidas meist said protestandid: reformatsioonikultuuri levik Eestis“

19-20.10.2017

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia orelisaal A-404, Tatari 13, Tallinn

Programmijuht: prof Kristel Pappel (EMTA)
Kultuuriteaduste ja kunstide doktorikool ja EMTA muusikateaduse osakond korraldavad seminari, mille eesmärk on valgustada protestantlikku reformatsioonikultuuri kui uut kultuuritüüpi tema eri avaldustes Eestis (ajalooliselt Eestimaal ja Põhja-Liivimaal) alates 16. sajandist ja lõpetades 19. sajandiga. Vaatluse alla võetakse muutused, mis kaasnesid reformatsiooniga eri valdkondades: kirja-, visuaal-, ainelises ja muusikakultuuris. Seejuures käsitletakse nii kõrgkultuuri kui ka argielu sfääri. Uue reformatsioonikultuuri olemuse avamisel on olulisel kohal individuaalne perspektiiv (üksikisiku kogemus) suhestatuna laiemasse konteksti.

Seminar toimub eesti keeles!

Seminaril osalevad ettekandega Jüri Kivimäe, Marek Tamm, Toomas Siitan, Anu Kõlar, Anu Schaper, Merike Kurisoo jt. Ettekandeid oodatakse ka doktorantidelt ja nende juhendajatelt kõikidest valdkondadest, mida reformatsioonikultuur on 16. –19. sajandil haaranud. Eriti teretulnud on juhtumiuuringutel põhinevad sissevaated reformatsioonikultuuri. Ettekande pikkus on 20 minutit (pluss 10 minutit diskussiooni).

Ettekandega osavõtust palume teatada 01. septembriks ja abstraktid saata 15. septembriks 2017. Kuulajaks registreerimise tähtaeg on 5. oktoober 2017. Registreerimine on avatud 5. oktoobrini e-vormi kaudu.

Ettekandega esinemine annab 2 EAP-d, kogu seminari kuulamine 1 EAP.

Oodatud on kõik meie doktorikooli doktorandid ja nende juhendajad, kuulama on teretulnud ka magistrandid!

Lisainfo: doktorikool@ema.edu.ee, Aleksandra Dolgopolova

Ürituse toimumist toetab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ASTRA projekt EMTASTRA).

Tagasi