Loengusari RUUM: Imanuel Schipper (inglise keeles/ in English)

Lectures on “SPACE” / Imanuel Schipper 

“Staged audiences, coded set designs and relational dramaturgies. Exploring the aesthetics in recent Rimini Protokoll productions.” 

25th of March at 12.00 EMTA Drama School (Toom-Kooli 4, Tallinn)

Loeng on inglise keeles! / Lecture is in English!

For introduction in English please see the file attached: SPACE Schipper ENG

25. märtsil kell 12:00 esineb sarjas Euroopa kaasaegse teatri juhtiva trupi Rimini Protokolli dramaturg Imanuel Schipper Saksamaalt.

Imanuel Schipper tutvustab oma loengut “Lavastatud publik, kodeeritud lavakujundused ja suhestuv dramaturgia. Uurides Rimini Protokolli uusimate lavastuste esteetikat”: kuidas pöördutakse Rimini Protokolli lavastustes publiku poole? Mida nad peavad tegema ja kes olema? Loengus tutvustatakse erinevaid publikuga suhestumise, osavõtu ja koostöö vorme ja tasandeid. Tähelepanu all on ka ruumiga seotud lavastuslikud otsused: mis on etendusruumis vajalik, mida on võimalik taandada? Lisaks käsitletakse loengus nüüdisdramaturgiat kui pidevalt muutuvat kontseptsiooni ning tutvustatakse uusi näidendi kirjutamise viise Rimini Protokolli kollektiivis. Oma loengus kasutab Schipper analüüsivahendina ruumiteooriat (Lefebvre), filosoofiat (Rancière, Merleau-Ponty), sotsioloogiat (Bourdieu, White, Mead) ja etendusuuringuid (Fischer-Lichte, Boenisch).

Pikemalt Rimini Protokollist ja Imanuel Schipperist saab lugeda SIIT ja uudiste jälgimiseks palume liituda sotsiaalmeedia üritusega

Loengusarjast on osa võtma oodatud kõik doktorikooli doktorandid, nende juhendajad ja õppejõud, samuti magistrandid ja bakalaureuseõppe tudengid.

Osalejatel palume registreeruda Imanuel Schipperi loengule e-vormi kaudu hiljemalt neljapäevaks, 22. märtsiks.

Lavakunstikooli doktoriõppes algatatud loomingulise uurimisprojekti “Ruumi loomise strateegiad kaasaegses teatris” raames toimub õppeaasta 2017/18 jooksul kord kuus seitsmest loengust koosnev sari “RUUM”, kus tunnustatud tegijad erinevatelt loomealadelt avavad oma loomingulise suhte ruumiga. Lektorid kõnelevad oma loomingust, hoides fookuses ruumi mõju.

EELTEADE: Loengusari lõpeb 4.-5. mail rahvusvahelise konverentsiga.

Lisainfo:
EMTA lavakunstikooli doktoriõppe koordinaator Madli Pesti
madli.pesti@gmail.com
KTKDK doktorikooli koordinaator Aleksandra Dolgopolova
doktorikool@ema.edu.ee

Loengusarja toimumist toetab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ASTRA projekt EMTASTRA).

Back