Loengusari RUUM: Liina Unt

Korraldajad: EMTA lavakunstikool, Kultuuriteaduste ja kunstide doktorikool

EMTA lavakunstikooli valge saal, Toom-Kooli 4, Tallinn

Lavakunstikooli doktoriõppes algatatud loomingulise uurimisprojekti “Ruumi loomise strateegiad kaasaegses teatris” raames toimub õppeaasta 2017/18 jooksul kord kuus seitsmest loengust koosnev sari “RUUM”, kus tunnustatud tegijad erinevatelt loomealadelt avavad oma loomingulise suhte ruumiga. Lektorid kõnelevad oma loomingust, hoides fookuses ruumi mõju. Sarjas esinevad filmirežissöörid Martti Helde ja Tanel Toom, maalikunstnik Kaido Ole, etenduskunstnik kadrinoormets, lavastuskunstnik Liina Unt, füüsilise ja objektiteatri tehnikaid rakendav lavastaja Izumi Ashizawa Jaapanist ja Euroopa kaasaegse teatri juhtiva trupi Rimini Protokolli dramaturg Imanuel Schipper Saksamaalt.

Kevadsemestri loengute ajakava:

P 14. jaanuar: Izumi Ashizawa (loeng on toimunud)

P 11. veebruar: kadrinoormets (loeng on toimunud)

P 18. märts: Liina Unt NB! kell 11-14

P 25. märts: Imanuel Schipper (dramaturg, Rimini Protokoll, Saksamaa)

EELTEADE: Loengusari lõpeb 4.-5. maini toimuva rahvusvahelise konverentsiga.

Liina Unt mõtiskleb oma loengus järgnevate küsimuste üle: mida tähendab inimkeskne, elatud ruum? Kuidas seda laval näidata? Kuidas sellisest ruumist mõelda? Mis eristab kohta ruumist?

Loengusarjast on osa võtma oodatud kõik doktorikooli doktorandid, nende juhendajad ja õppejõud, samuti magistrandid ja bakalaureuseõppe tudengid.

Osalejatel palume registreeruda Liina Undi loengule e-vormi kaudu hiljemalt neljapäevaks, 08. märtsiks

Kursusel osalemise eest on võimalik saada ainepunkte. Osaleda tuleb vähemalt kuuel loengul seitsmest.

1 EAP – loengutes osalemine.

3 EAP – loengutes osalemine ja lõpuessee kirjutamine. Essees analüüsitakse loengukursusel kuuldut läbi oma loomingulise või teadustegevuse prisma. Essee maht 12 000 – 15 000 täheruumi.

Lisainfo: EMTA lavakunstikooli doktoriõppe koordinaator Madli Pesti madli.pesti@gmail.com

KTKDK doktorikooli koordinaator Aleksandra Dolgopolova doktorikool@ema.edu.ee

Loengusarja toimumist toetab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ASTRA projekt EMTASTRA).