Eesti Kunstiakadeemia doktorikooli konverents 2017

Neljapäeval, 13. aprillil 2017 algusega kell 10 toimub Okupatsioonide muuseumis Eesti Kunstiakadeemia doktorikooli konverents 2017.

Oma uurimistööd esitlevad kuus EKA doktoranti kunsti ja disaini, muinsuskaitse ja konserveerimise ning kunstiteaduse ja visuaalkultuuri õppekavalt. Rait Rosin kõneleb väikelinna galeriide ühiskondlikust positsioonist. Jaana Päeva esitleb oma projekti, mis tegeleb käekottide klassikaliste tunnuste testimisega kaasaegses disainis. Elin Kard käsitleb Hobusepea galerii loomise ajendeid ja selle institutsionaalset raamistikku. Laura Ingerpuu teemaks on Eesti nõukogudeaegse maa-arhitektuuri probleemne tulevik. Henry Kuningas teeb ettekande 1950. ja 1960. aastate Eesti tööstuspärandi taaskasutusest. Ning Eero Kangor polemiseerib teemal, miks pole Eestis olnud suuri naiskunstiajaloolasi.

Külalistena astuvad üles Eesti Kunstimuuseumi kuraator dr Anu Allas ettekandega „Pragmaatiline ja idealistlik PhD (doktoriõpingutest Berliini Freie Universität’is)” ja EKA vanemteadur dr Reet Aus tagasivaatega oma doktoriõpingutele EKAs.
Täpsem info päevakava ja teesid.

Palume kuulajatel ennast registreerida hiljemalt teisipäeval, 11. aprillil. Registreerimisleht asub: https://goo.gl/forms/3U9jQG5aCr46ibU63.
Konverentsi korraldavad:

Martin Rünk, EKA doktorant, martin.runk@artun.ee

Kristina Jõekalda, EKA doktorikooli teaduskoordinaator, kristina.joekalda@artun.ee

Tegevust finantseerib Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond (Eesti Kunstiakadeemia ASTRA projekt EKA LOOVKÄRG).